צור קשר|שאלות ותשובות|הורים וילדים|מידע וספריית מאמרים|
|מי אני|ראשי

שאלות ותשובות לגבי טיפול פסיכולוגי

שאלה: מתי פונים לטיפול פסיכולוגי ?

תשובה: אנשים פונים לטיפול מסיבות שונות. יש שפונים על מנת להתמודד עם קשיים ספציפיים, בתחומי תפקוד שונים (למשל, קשיים ביצירת ושימור קשר זוגי, קשיים בשימור מקום עבודה לאורך זמן). לעתים, אנשים פונים כדי להתמודד עם מצבי משבר (גירושין, מחלה) וכדי לנסות ללמוד להסתגל בצורה טובה לשינויים ומעברים בחיים. יש שפונים לטיפול כדי להתמודד עם משברים נפשיים כגון חרדות ודכאון ויש שפונים כדי להתמודד עם תחושת ריקנות, חיפוש אחר משמעות ורצון לצמוח מבחינה נפשית.


שאלה: מה משך טיפול פסיכולוגי ?

תשובה: משך הטיפול תלוי בעיקר בסוג הבעייה שהמטופל מעלה. לעתים בעייה ממוקדת מצריכה טיפול קצר מועד.
בעייה כללית יותר הנוגעת בתחומי חיים שונים של המטופל, דורשת בדרך כלל טיפול ארוך יותר. כך למשל, ייתכן כי הורים שפונים להדרכת הורים סביב קושי ספציפי עם ילדם, יוכלו להעזר בהתערבות קצרה וממוקדת. לעומת זאת, אשה שמזה שנים מתקשה לפתח מערכת יחסים זוגית עשוייה להזדקק לטיפול ממושך יותר.שאלה: האם הפסיכולוג רשאי למסור את המידע שהמטופל מספר לו לגורם כלשהוא?

תשובה: לא. הפסיכולוג מחוייב על פי חוק לסודיות. רק במקרים נדירים, יכול בית משפט להורות למטפל למסור מידע, למשל לגבי מטופל שביצע עבירה חמורה.שאלה: איזו הכשרה נדרשת לצורך הסמכה בפסיכולוגיה קלינית בארץ?

תשובה:
הכשרה בפסיכולוגיה קלינית מצריכה סיום תואר שני בפסיכולוגיה קלינית במוסד אקדמי מוכר, כולל לימודים תיאורטיים והכשרה מעשית. לאחריו, נעשית התמחות בת ארבע שנים שחלקן במסגרת עבודה אמבולטורית וחלקן במסגרת עבודה במסגרת. מבחן סיום ההתמחות הוא שמקנה תעודת פסיכולוג קליני מומחה.
אשמח להשיב על שאלות נוספות.
צרו קשר